Apartmán "U nás doma"


Vítejte v našem apartmánu 

v chatě ALFA v Černém Dole!


Nacházíte se v největším lyžařském resortu v Česku. Apartmán naleznete přímo nad náměstím na parkovišti pod lanovkou. Bezprostřední blízkost lyžování je tedy zaručena! Na parkovišti přímo před chatou máme vyhrazeno jedno parkovací místo. Staví zde i Ski bus, který Vás doveze do Janských lázní nebo do Pece pod Sněžkou.

Pokud plánujete strávit dovolenou v Krkonoších, obsazenost můžete zkontrolovat zde:

A pokud Vás kurty omrzí, můžete se zajít vykoupat do přírodního koupaliště Slunečná, projít si vápenickou stezku, vyrazit na hřebenovky nebo si půjčit elektrokola a nechat se tam vyvést, či si zajet do Janských Lázní a plnými doušky užívat lázeňské atmosféry...

Od jara do podzimu jsou přímo před chatou volně přístupné hřiště a kurty. Nezapomeňte si tedy přibalit fotbalový míč a tenisové rakety či jiné vybavení a jít si zahrát volejbal, nohejbal, tenis, badminton nebo si jít jen tak zaházet a zaskotačit s dětmi.

Apartmán má 2 obytné místnosti s kuchyňským koutem a jídelním místem, velkou koupelnu. Pohodlně se vyspíte na 7 plnohodnotných lůžkách, v hlavní místnosti (kuchyňský kout + jídelní kout) jsou tři, v druhé pak čtyři. V přední místnosti je navíc velké rozkládací sofá, které primárně slouží k posezení. Každá z místností je vybavena vlastní televizí. V kuchyňce pohodlně uvaříte na čtyřech sklokeramických plotýnkách, potraviny můžete skladovat v lednici s mrazákem.

V zadní místnosti je kout pro děti s dětským stolečkem a židličkami, prolézací tunel, pastelky, omalovánky, volné papíry na skládání vlaštovek a velká kniha návodů pro jejich skládání. Na stěně se usídlilo několik maňásků pro příjemné večery. Pro dospělé máme "člověče nezlob se", a to jak v malém (standardním ) vybavení, tak ve velkém provedení na položení na zem. V přední místnosti v knihovničce naleznete pár knih pro dlouhé večery...

Více informací o apartmánu a aktuální fotografie z našich toulek po Krkonoších naleznete na našem FB:

Lyže, sáňky či kola si prosím ponechávejte ve sklepní kóji v suterénu domu, která je dostatečně velká a uzamykatelná. 

Ubytování je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro seniory (bezbariérový vstup, přízemí).

V apartmánu funguje kvalitní WIFI internet. 

APARTMÁN JE NOVÝ (ÚNOR 2019), NEKUŘÁCKÝ A NEJSOU V NĚM POVOLENI DOMÁCÍ MAZLÍČCI. 

A po náročném dni si můžete dopřát relaxaci v nově zbudovaném AQUACENTRU VRCHLABÍ, který nabízí očistu pro tělo a duši v plaveckém, relaxačním nebo dětském bazénu, vířivce či brouzdališti, nebo při skotačení s dětmi na skluzavkách.

Naši hosté mohou využít slevovou kartu K+K Ski School pro různé aktivity (baby park, elektrokola, výtvarná dílna, expozice "Pohádkové Krkonoše" a další) viz:

Ocenění našich klientů na mapy.cz a Google

Děkujeme moc našim klientům za příznivá ocenění a milá slova. Jsme velmi rádi, že se Vám u nás líbilo a uděláme vše pro to, abychom si Vaši přízeň i do budoucna uchovali.

Eva Prajsová

17. února 2024

Krásný apartmán, výborná poloha přímo u parkoviště sjezdovky, skvělá komunikace s majiteli.

Havranek

7. ledna 2024

Krásný, prostorný, čistý apartmán na výborném místě. Hned u lanovky, nebo možnost přesunu skibusem (zastávka přímo před chatou). Pro případ horšího počasí plno knížek a hry, nedaleko ve Vrchlabí aquacentrum. Kousek od chaty obchůdek i restaurace.

Pavel Kisling

6. listopadu 2022

Krásný apartmán s novým nábytkem, kde je útulno a čisto. Kompletní výbava od myčky na nádobí až po takové detaily jako nůžky, prodlužovačky s rozdvojkami nebo omalovánky s pastelkami pro děti.. vše vybaveno tak, aby se člověk opravdu cítil jako doma. K tomu skvěle umístěno hned u vleku, s parkováním hned u nosu a jako bonus volně přístupný tenisový kurt. Navíc jednání s majiteli i paní správcovou naprosto úžasné, všichni ochotní a milí. Apartmán opravdu velmi doporučujeme a moc děkujeme za krásný víkend!

Atanerkuh 

18. března 2022

Apartmán jsme navštívili již dvakrát, v létě i v zimě. Je zařízen velmi prakticky a vkusně, je čistý a moderní. Nalezli jsme v něm vše, co jsme během pobytu potřebovali (pohodlná lůžka, výborně zařízenou kuchyni včetně myčky, sušáky na prádlo, dostatek úložního prostoru, hrací koutek pro děti...). Výborné umístění apartmánu jsme ocenili hlavně teď v zimě, kdy jsme na lyže (sjezd i běžky) mohli nastoupit hned u domu (k vleku je to pár metrů). Využili jsme i blízkou zastávku skibusu, kterým jsme jeli rovnou v lyžácích na vzdálenější sjezdovku na Černé Hoře. Dostupnost apartmánu je skvělá jak autem, kdy bez problémů zaparkujete na udržovaném parkovišti hned u domu, což teď v zimě je super, tak autobusem, který několikrát denně staví hned za domem na náměstí. Příjemné bylo v neposlední řadě i ochotné jednání majitelů. Rádi se do tohoto ubytování budeme vracet.

H Rom

20. května 2021

super poloha, na tůru lze vyrazit hned od dveří. krásnou lesní cestou je člověk za chvíli na hrnčířských boudách na černohorské rozsoše. nebo se dá popojet směrem na pec nebo do vrchlabí.

v černém dole najdete vše, co potřebujete, od večerky přes restaurace až po bazén.

stejně tak ani v apartmánu nechybí nic pro příjemnou dovolenou

Lucie Kloudová

23. ledna 2022

Příjemné ubytování hned u sjezdovky. V apartmánu najdete vše, co je potřeba.


Lukáš Juda

2. března 2019

Apartmán je nově zařízen, je prostorný a vybaven vkusným designovým vybavením.

Byli jsme zde v únoru, proto jsem docenili sjezdovky přímo u domu. Lyže, sáňky a boby jsme mohli uklidit do uzamykatelné sklepní koje.

K zapůjčení jsou v apartmánu také jedny sáňky a boby - takže ušetříte místo v kufru auta.

Před domem staví Ski bus, který zdarma jezdí po okolí. Ušetří se tak za parkovné.

U domem jsou parkovací místa vyhrazená pro ubytované.

Doporučuji pro dovolenou s dětmi.

Ovšem nejen v zimě je zde co dělat...


JARO 

Jedeme na koloběžkách - máme tu 10 koloběžkových tras, která spojují nejkrásnější místa východních Krkonoš. Že nemáte vlastní?

Máme tu 5 půjčoven SkiResort Live s 300 horskými koloběžkami s kotoučovými brzdami.

Jdeme do dětského parku - dětský park Kabinka a jeho zážitkové aktivity pro celou rodinu - od horských koloběžek, přes lodičky, slacline park, trampolínu, lezeckou stěnu až po šlapací káry.

Vylezeme nad koruny stromů - Stezka korunami stromů je 45 metrů vysoká dřevěná rozhledna, s trasou 1 500 metrů a díky ní uvidíme lesní staroušky, jejichž život začal už před 150 lety. V podzemí této dřevěné rozhledny je unikátní naučné centrum, které nám představí spletitý kořenový systém stromů.

LÉTO

Jdeme se koupat a krásně prohřát - termální bazén v Janských lázních - vodní plocha 230 m˛, hloubka od 1,2 do 1,5 metru a - voda z teplých minerálních pramenů - Janův a Černý pramen. Samozřejmostí je vodní clona, protiproud, masážní a perličková lůžka, vnitřní i venkovní vířivky. Ta venkovní má teplotu 32°C a je v provozu i v zimě.

Nebo zajdeme do přírodního koupaliště Slunečná?

Jedeme na výlet - gravitační přehradní nádrž Labská - z let 1910-1916, jedná se o nejvýše položené stupně vodních děl na Labi. Dříve byla na vzdušní straně hráze umístěna rakouská orlice a kamenné iniciály Františka Josefa I. 

A už jste viděli 14 m vysokou rotundovou kapli sv. Vavřince na Sněžce (1 603 m n. m.)? 

PODZIM

Kabinkovou lanovkou v Janských lázních, tzn. "Černohorským expressem" se vyvezeme až na vrchol Černé hory a přes Černohorská rašeliniště se vydáme do Pece pod Sněžkou.

Nebo vyzkoušíme některou z léčebných procedur v Janských Lázních?

ZIMA

Jdeme sáňkovat! - kabinkovou lanovkou v Janských lázních, tzn. "Černohorským expressem" se vyvezeme až na vrchol Černé hory a pustíme se na 3,5 km dlouhý zážitek s převýšením 560 m. Že nemáte vlastní sáňky? Nevadí! Nezapomeňte si je vypůjčit v dolní stanici lanovky v lyžařské půjčovně SkiResort LIVE!

Dáme snad běžky? Klidně - ale nejdřív si zvolíme mezi Krkonošskou cestou, Velkým okruhem Černá hora, Malým okruhem Černá hora, Okruhem Světlá hora, tratí Janské Lázně - Horní Maršov či Černohorskou silnicí.

Nebo jdeme na sjezd nebo na snowboard? No tak to tu máme lanovek a vleků nespočet!

Je libo snad lyžovat v noci? ve 4 z 5 areálů za umělého osvětlení to půjde!

A cože vlastně najdeme přímo v areálu Černý Důl? V současnosti lyžování na 8,5 kilometrech mírných a širokých sjezdovek. Největší dětskou lokalitu v Čechách se dvěma pojízdnými koberci, zábavnou trať Funline, ale i trať obřího slalomu s časomírou a radar pro měření sjezdové rychlosti!

Černý Důl

Nacházíme se v nadmořské výšce 684 m. Černý Důl byla původně hornická osada, jejíž název patrně vznikl díky její poloze uprostřed hlubokých černých lesů.

Vznik Černého Dolu úzce souvisí s počátky těžby rud v Krkonoších, která se datuje již do čtrnáctého století. Od 16. století se na základě horního privilegia ve zdejších obcích vaří a čepuje pivo, provozují řemesla a také se každý týden koná trh. Vzniká zde osada, která je pojmenována podle jednoho z dolů Pomoc boží - Gottes Hilf. V roce 1556 se staví kaple se stejným jménem. V roce 1564 je osada Gotteshilf povýšena na městečko s novým názvem Černý Důl, které nově obdrží i hornické svobody: mohou se zde usazovat řemeslníci, je povoleno těžit dřevo, zřizovat domy a zahrady.

Když došlo k útlumu dolů, obyvatelstvo se přeorientovalo na plátenictví, přadláctví, zemědělství a chov dobytka.

A něco z novodobé historie? V roce 1903 byl zaveden vodovod i do obytných domů, elektrické osvětlení tu funguje již od roku 1914.

Už jste viděli římskokatolický kostel s křížovou cestou? U kostela se nezapomeňte podívat na sochu Archanděla Michaela a sloup se sochou svatého Jana Nepomuckého.