Apartmán "U nás doma"


Vítejte v našem apartmánu v chatě ALFA v Černém Dole!


Nacházíte se v největším lyžařském resortu v Česku. Apartmán naleznete přímo nad náměstím na parkovišti pod lanovkou. Bezprostřední blízkost lyžování je tedy zaručena! Na parkovišti je pro náš apartmán přímo před chatou vyhrazeno jedno parkovací místo.

A pokud Vás kurty omrzí, můžete se zajít vykoupat do přírodního koupaliště Slunečná, projít si vápenickou stezku, vyrazit na hřebenovky nebo si půjčit elektrokola a nechat se tam vyvést, či si zajet do Janských Lázní a plnými doušky užívat lázeňské atmosféry...

Na parkovišti staví Ski bus, který Vás doveze do Janských lázní nebo do Pece pod Sněžkou.

Jakmile skončí zimní sezóna, z parkoviště se stávají kurty a hřiště. Zcela zdarma si můžete vypůjčit klíč a jít si zahrát volejbal, nohejbal, tenis, badminton nebo si jít jen tak zaházet a zaskotačit s dětmi.

Apartmán má 2 obytné místnosti s kuchyňským koutem a jídelním místem, velkou koupelnu. Pohodlně se vyspíte na 7 plnohodnotných lůžkách, v hlavní místnosti jsou tři, v druhé pak čtyři. Každá z místností je vybavena vlastní televizí. V kuchyňce pohodlně uvaříte na čtyřech sklokeramických plotýnkách, potraviny můžete skladovat v lednici s mrazákem.

Více informací o apartmánu a aktuální fotografie z našich toulek po Krkonoších naleznete na našem FB:

Lyže, sáňky či kola si prosím ponechávejte ve sklepní kóji v suterénu domu, která je dostatečně velká a uzamykatelná. 

Ubytování je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro seniory (bezbariérový vstup, přízemí).

V apartmánu funguje kvalitní WIFI internet. 

APARTMÁN JE ZCELA NOVÝ (ÚNOR 2019) A NEKUŘÁCKÝ. 


Ovšem nejen v zimě je zde co dělat...

JARO 

Jedeme na koloběžkách - máme tu 10 koloběžkových tras, která spojují nejkrásnější místa východních Krkonoš. Že nemáte vlastní?

Máme tu 5 půjčoven SkiResort Live s 300 horskými koloběžkami s kotoučovými brzdami.

Jdeme do dětského parku - dětský park Kabinka a jeho zážitkové aktivity pro celou rodinu - od horských koloběžek, přes lodičky, slacline park, trampolínu, lezeckou stěnu až po šlapací káry.

Vylezeme nad koruny stromů - Stezka korunami stromů je 45 metrů vysoká dřevěná rozhledna, s trasou 1 500 metrů a díky ní uvidíme lesní staroušky, jejichž život začal už před 150 lety. V podzemí této dřevěné rozhledny je unikátní naučné centrum, které nám představí spletitý kořenový systém stromů.

LÉTO

Jdeme se koupat a krásně prohřát - termální bazén v Janských lázních - vodní plocha 230 m˛, hloubka od 1,2 do 1,5 metru a - voda z teplých minerálních pramenů - Janův a Černý pramen. Samozřejmostí je vodní clona, protiproud, masážní a perličková lůžka, vnitřní i venkovní vířivky. Ta venkovní má teplotu 32°C a je v provozu i v zimě.

Nebo zajdeme do přírodního koupaliště Slunečná?

Jedeme na výlet - gravitační přehradní nádrž Labská - z let 1910-1916, jedná se o nejvýše položené stupně vodních děl na Labi. Dříve byla na vzdušní straně hráze umístěna rakouská orlice a kamenné iniciály Františka Josefa I.

A už jste viděli 14 m vysokou rotundovou kapli sv. Vavřince na Sněžce (1 603 m n. m.)?

PODZIM

Kabinkovou lanovkou v Janských lázních, tzn. "Černohorským expressem" se vyvezeme až na vrchol Černé hory a přes Černohorská rašeliniště se vydáme do Pece pod Sněžkou.

Nebo vyzkoušíme některou z léčebných procedur v Janských Lázních?

ZIMA

Jdeme sáňkovat! - kabinkovou lanovkou v Janských lázních, tzn. "Černohorským expressem" se vyvezeme až na vrchol Černé hory a pustíme se na 3,5 km dlouhý zážitek s převýšením 560 m. Že nemáte vlastní sáňky? Nevadí! Nezapomeňte si je vypůjčit v dolní stanici lanovky v lyžařské půjčovně SkiResort LIVE!

Dáme snad běžky? Klidně - ale nejdřív si zvolíme mezi Krkonošskou cestou, Velkým okruhem Černá hora, Malým okruhem Černá hora, Okruhem Světlá hora, tratí Janské Lázně - Horní Maršov či Černohorskou silnicí.

Nebo jdeme na sjezd nebo na snowboard? No tak to tu máme lanovek a vleků nespočet!

Je libo snad lyžovat v noci? ve 4 z 5 areálů za umělého osvětlení to půjde!

A cože vlastně najdeme přímo v areálu Černý Důl? V současnosti lyžování na 8,5 kilometrech mírných a širokých sjezdovek. Největší dětskou lokalitu v Čechách se dvěma pojízdnými koberci, zábavnou trať Funline, ale i trať obřího slalomu s časomírou a radar pro měření sjezdové rychlosti!

Černý Důl

Nacházíme se v nadmořské výšce 684 m. Černý Důl byla původně hornická osada, jejíž název patrně vznikl díky její poloze uprostřed hlubokých černých lesů.

Vznik Černého Dolu úzce souvisí s počátky těžby rud v Krkonoších, která se datuje již do čtrnáctého století. Od 16. století se na základě horního privilegia ve zdejších obcích vaří a čepuje pivo, provozují řemesla a také se každý týden koná trh. Vzniká zde osada, která je pojmenována podle jednoho z dolů Pomoc boží - Gottes Hilf. V roce 1556 se staví kaple se stejným jménem. V roce 1564 je osada Gotteshilf povýšena na městečko s novým názvem Černý Důl, které nově obdrží i hornické svobody: mohou se zde usazovat řemeslníci, je povoleno těžit dřevo, zřizovat domy a zahrady.

Když došlo k útlumu dolů, obyvatelstvo se přeorientovalo na plátenictví, přadláctví, zemědělství a chov dobytka.

A něco z novodobé historie? V roce 1903 byl zaveden vodovod i do obytných domů, elektrické osvětlení tu funguje již od roku 1914.

Už jste viděli římskokatolický kostel s křížovou cestou? U kostela se nezapomeňte podívat na sochu Archanděla Michaela a sloup se sochou svatého Jana Nepomuckého.